کد خبر: 77500

آیین تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام در شهرستان کوهبنان برگزار شد.

به گزارش کرمان خبر ، آیین تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام عصر امروز در شهرستان کوهبنان برگزار شد.

پیکر مطهر این دو شهید هشت سال دفاع مقدس پس از تشییع در شهرستان رفسنجان در دهستان شعبجره و محمدآباد کوهبنان مورد استقبال قرار گرفت و همزمان با نماز مغرب و عشا این دو کبوتر خونین بال بر دستان مردم شهیدپرور طغرالجرد تشییع و مراسم مداحی و مدیحه‌سرایی برگزار شد.

در ادامه پیکر دو شهید گمنام برای تشییع به دهستان جور و مرکز شهرستان کوهبنان منتقل شد تا مراسم وداع با آنان در حرم مطهر امامزاده سلیمان‌شاه و در جوار قبور مطهر دیگر همرزمانشان در هشت سال دفاع مقدس برگزار شود.

امروز آسمان کوهبنان خرسند از قدوم غواصان شهید بود، چشمانم را به باز می‌کنم و به آسمان نگاه می‌کنم، آسمان شهر ما هم در عزای غواصان شهید رنگ خون به خود گرفته است که با زبان بی‌زبانی می‌گوییم «شهدا شرمنده‌ایم» اما عهد و پیمان با شما می‌بیندیم که لحظه‌ای مقام معظم رهبری را تنها نخواهیم گذاشت‌.

امروز دل زمین از ماتم در تب و تاب افتاده بود، امروز رایحه ‌دل‌انگیز شهادت به مشام می‌رسید، چرا که شهر ما کوهبنان میزبان لاله‌های سرخی بود که سربند «یا حسین (ع)» به سر بستند و خود را برای مرگی سرخ آماده کردند، آنان که نگاهی فراتر از آفتاب داشتند که پرتوهایش همه ‌پنجره‌های ناامید را در غم از دست دادن پاره‌ای از خاک وطن روشن می‌ساخت.

کدام نام آشناتر از گمنامی است که در روزگار بی‌مهری جز جاده‌ عشق را نمی‌شناسد و جز به سفر به آغوش رضای الهی به چیز دیگری نمی‌اندیشد.

کدام سخاوتمند را می‌شناسی که در نهایت تشنگی قمقمه آبش را به هم سنگرش دهد، کدام لشکر عشق را می‌شناسی که با اخلاص به دنبال محو نام باشد، کدام غزل و قصیده را می‌شناسی که شهادت را نشناسد.

کدامین جاده آسمانی را می‌شناسی که به قنوت شبانه‌اش ختم نشده باشد، کدامین عاشق را می‌شناسی که لحظه‌ای اندیشه پرواز رهایش نکرده باشد، چرا که اینان دست پرورده خمینی کبیر بوده‌اند.

امروز بام فرهنگی استان میزبان لاله‌های سرخی است که در بستری از خون خوابیدند و خواب شهادت دیدند، آری امروز چشم‌های بیقرار انتهای جاده را می‌نگرد و ازدحام عده‌ای بی‌قرار دل شهر را به تپش انداخته است.

امروز دل‌ها بیقرار شهداست، آنان که در زمین گمنامند و در آسمان مشهور، همانان که با ذکر «یا حسین (ع)» بر پهنه دشت نبرد ایستادند و مردانگی خود را به رخ همه تاریک دلان عالم کشیدند و لحظه‌ای بعد صدای مهیبی برخاست و در میان هیاهوی دود و آتش صدای بال فرشته‌ها به گوش می‌رسید که به دنبال روح ملکوتی او آمده بودند.

شهدای گمانم چه قهرمانانه و شجاعانه دل از این دنیا کندید، یاد شما در این دنیا آرام‌بخش است و با یاد شماست که آدمی دل از این دنیای فانی بر می‌دارد، چه عهدی با خدای خویش بستید که اینگونه شجاعانه در برابر دشمنان ایستادگی کرده و از ولایت و رهبری به خوبی دفاع کردید.

شما در زیارت عاشورا با مولایمان حسین چه گفتید که کربلایی شدید، قصه حماسه آن روز‌های شما همیشه در دل‌ها جاری و داستان ایستادگی و مردانگی شما همیشه در سینه‌ها زنده است.

دلاوری و جوان مردی شما یادآور حماسه سرخ عاشوراست که قافله سالارش حسین (ع) سرور تمامی شهیدان بود و عباس علمدار کربلا، آری انتظار را باید از مادر شهید گمنام پرسید، ما چه می‌دانیم دلتنگی غروب جمعه را، امروز همه به استقبال شما آمده بودند و صدای دلنشین ذکر «یا حسین (ع)» بود که پیکر مطهرتان را بدرقه می‌کرد‌.

فارس