کد خبر: 77504

انتظار ها به سر آمد و غواصان پیام آور ،در روزی که هیچ لنز دوربینی قادر به نمایش این حضور پر شور ، بزرگ و تاریخی در کرمان نبود ، آمدند .

به گزارش کرمان خبر ، روز گذشته کرمان شاهد یک اتفاق تاریخی در طول سال های پس از جنگ بود . 

پیکر 20شهید غواص در بین بیش از هزاران کرمانی مهمان نواز تشییع شد .

در حالی که اعلان رسمی شروع مراسم از چهارراه ولیعصر بود مردم از ساعت ها قبل از شروع مراسم در ورودی شهر به استقبال کاروان شهدا رفتند. 

تشییع شهدا غواص کرمان

به گفته حاضران در مراسم حضور مردم  در روزی که هیچ بیانیه ای برای دعوت از مردم صادر نشده بود و بیشتر تبلیغات میدانی را یک عده جوان عاشق ولایت و شهادت انجام دادند، بی نظیر بود.

تشییع شهدا غواص کرمان

کاروان شهدا از میان سیل جمعیت عاشق ، پس از طی مسیر تشییع با شعار های حماسی مردم  به مصلی امام علی علیه السلام رسید و در میان مردم شهید پرور مراسم وداع با سخنرانی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس و مداحی و عزاداری به پایان رسید .

تشییع شهدا غواص کرمان

از حاشیه های مراسم میتوان به شعار های مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل در مراسم تشییع ، که بیانگر نفرت مردم شهید پرور از جنایات امریکا و اسراییل و جدا نشدن این شعارها  از آرمان های اصیل انقلاب ، یاد کرد.

گفتنیست مراسم تدفین 20 شهید غواص پس از اعزام به شهرستان های محل دفن روز 20مرداد ماه همزمان  با سالروز شهادت امام صادق علیه السلام انجام خواهد شد.