کد خبر: 46818

استاندار تهران با اشاره به مشکلات شهر تهران به عنوان پایتخت، گفت: استانداری در تعامل با شورای شهر به مشکلات شهری و مردم رسیدگی می کند.

به گزارش افکارنیوز، حسین هاشمی، در حاشیه جلسه شورای عالی برنامه ریزی و توسعه استانداری تهران در جمع خبرنگاران، گفت: جلسات برگزار شده با شورای شهر نشان دهنده شروع خوبی برای حل مشکلات شهری تهران و کسب رضایت شهروندان است چرا که در این صورت ضمن جلوگیری از اتلاف انرژی و منابع، بهره وری افزایش می یابد.

وی افزود: استان تهران با مشکل تامین آب شرب و کشاورزی روبروست و رقم ۱۵ درصدی زمین های کشاورزی که به صورت مکانیزه کشت می شود، نگران کننده است و ما امیدواریم با ورود قوی و پررنگ بخش خصوصی در این حوزه رقم فعلی به ۴۰ یا ۵۰ درصد برسد تا از اتلاف منابع آبی جلوگیری شود.

استاندار تهران ادامه داد: منابع دولتی در بسیاری موارد توان اجرای طرح ها را ندارد، لذا ما اعلام می کنیم که دولت از بخش خصوصی حمایت می کند تا سرمایه گذاران با اطمینان به این حوزه وارد شوند و در روند اجرای طرح ها تسریع شود.

هاشمی با اشاره به میزان ۲۵ درصدی پرت منابع آبی، افزود: باید در مورد مصرف و صرفه جویی در آب همانند سایر منابع، در رسانه ها تبلیغ شود و با آموزش شیوه های مناسب در این زمینه از اسراف آن جلوگیری شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تشکیل استان خرداد با محوریت ورامین، تصریح کرد: بررسی ها در این زمینه ادامه دارد که مشخص شود آیا این منطقه استعداد درخور را دارد یا خیر، لذا تا قبل از بررسی کارشناسی، اظهار نظر نمی کنم.

استاندار تهران در خصوص موضوع مرغ و برنج های آلوده که در تهران مصرف می شود، بیان کرد: به عنوان استاندار شهری با حدود ۱۲ میلیون جمعیت، گزارش نگران کننده ای دریافت نکردم و معتقدم نباید با این مطالب در میان مردم نگرانی ایجاد کرد.

هاشمی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص آلودگی هوای تهران، اظهار داشت: تعطیلی پنجشنبه های دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارتخانه ها، تا حدودی در کاهش ترافیک و آلودگی مؤثر بود، ضمن اینکه طرح پلکانی ساعت تعطیلی ادارات می تواند مفید باشد.