کد خبر: 89225

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان از برگزاری جشن نیمه شعبان در گلزار شهدا کرمان و از جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حسین انجم‌شعاع صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک ولادت امام زمان (عج) و آغاز سال 1400 اظهار داشت: آرزو داریم سال جدید که آغاز آن همراه با میلاد منجی عالم بشریت است به دور از مشکلات و عاری از بیماری باشد.

وی با بیان اینکه در سال 1400 انتخابات را در پیش داریم افزود: امیدواریم با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی شعار سال مدنظر رهبر معظم انقلاب محقق شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ادامه داد: همه ما در برابر دین اسلام وظایفی داریم و از خدا می‌خواهیم که به ما کمک کند تا خواسته‌های این دین مقدس را در پرونده اعمال خود ثبت و ضبط کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با تحمیل مشکلات اقتصادی بر کشور قصد نابودی نظام اسلامی را دارند افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی تأکید دارند که پشتیبانی از تولید و رفع موانع می‌تواند در رفع مشکلات اقتصادی کشور موثر باشد.

انجم‌شعاع با یادآوری اینکه سال‌های گذشته جشن نیمه شعبان باشکوه تمام در سطح شهرها و روستاها برگزار می‌شد گفت: امسال در اعیاد شعبانیه شرایط شیوع ویروس کرونا را داریم و برنامه‌های اعیاد شعبانیه با محدودیت برگزار می‌شود.

وی به نورافشانی آسمان شهر کرمان با ذکر "یا مهدی ادرکنی" در شب نیمه شعبان اشاره کرد و افزود: این مراسم ساعت 21 شب همراه با قرائت دعای استغاثه به امام زمان(عج) همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه به مناسبت نیمه شعبان کاروان‌های شادی به مدت سه روز در سطح شهر کرمان و در مجتمع‌های مسکونی به اجرای برنامه می‌پردازند عنوان کرد: پنج کاروان شادی با همکاری نهادهای دولتی و تشکل‌های مردمی در این ایام فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه پویش جشن‌های خانگی توسط بنیاد مهدویت و اعلام برگزیدگان مسابقه کتابخوانی در جست وجوی آفتاب در روز نیمه شعبان برگزار می‌شود گفت: جشن نیمه شعبان در گلزار شهدا و مهدیه مسجد مقدس صاحب الزمان (عج) از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

نجم‌شعاع با اشاره به اینکه 12 فروردین ماه سالروز جمهوری اسلامی ایران را در پیش داریم خاطرنشان کرد: در این روز بیش از 98 درصد از مردم با برگزاری رفراندوم به نظام جمهوری اسلامی رای آری دادند.

وی با بیان اینکه به همین مناسبت برنامه‌هایی تدارک دیده شده که در سطح استان کرمان برگزار می‌شود ادامه داد: جمهوری اسلامی زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج ) است و امیدواریم بتوانیم انقلاب اسلامی ایران را به ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) متصل کنیم.