کد خبر: 88830

جانشین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان کرمان از فرصت بی‌نظیر و جدید برای بیمه قالیبافان خبر داد و گفت: بیش از ۲۲ هزار قالیباف در کرمان داریم که بیمه نیستند و می‌توانند از این شرایط استثنایی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، مینا پرنده‌افشار در نشست با اتحادیه بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف استان اظهار داشت: با توجه به دستورالعملی ویژه که برای پوشش بیمه قالیبافان در قالب صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با شرایط جدید ابلاغ شده است، حدود 460 هزار قالیباف در سراسر کشور می‌توانند از مزایای بیمه برخوردار شوند.

جانشین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان کرمان عنوان کرد: امتیاز مهم  شرایط جدید این است که حق بیمه قالیبافان در سال اول رایگان بوده و توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی افزود: فعالین قالیبافی و حرفه‌های مرتبط با آن که ساکن شهرها باشند نیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند و فقط محدود به روستائیان و عشایر نیست، کسانی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند از مزایای مستمری و بازنشستگی و  از کار افتادگی بهره‌مند می‌شوند.

پرنده‌افشار از وجود حدود ۴۰ هزار قالیباف فعال در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد نزدیک به  ۱۸ هزار  نفر بیمه هستند و مابقی می‌توانند از این طرح استفاده کنند و متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام حداکثر تا ۱۶ آذر ماه سال جاری به ادارات صنعت، معدن و تجارت یا  اتحادیه‌های فرش سراسر استان مراجعه کنند.