کد خبر: 19569

خوردن بیش از اندازه آب نبات نه باعث چاقی می شود، نه منجر به مرگ می شود و نه اصلا هیچ اثر منفی دارد. از این به بعد می توانید همچون کودکان ۸ ساله در تعطیلات عید آب نبات بخورید، و هیچ ترس یا نگرانی از عواقب آن به دل راه ندهید.

اینکه بتوانید با خیال راحت و بدون عذاب وجدان هر چقدر می خواهید آب نبات بخورید، خیلی احساس خوشایندی است. به لطف پژوهشی که با حمایت انجمن ملی قنادان آمریکا انجام شده، هیچ جای نگرانی برای مصرف آب نبات باقی نمانده است.

خبری خوش برای همه دوست داران آب نبات! خوردن بیش از اندازه آب نبات نه باعث چاقی می شود، نه منجر به مرگ می شود و نه اصلا هیچ اثر منفی دارد. از این به بعد می توانید همچون کودکان ۸ ساله در تعطیلات عید آب نبات بخورید، و هیچ ترس یا نگرانی از عواقب آن به دل راه ندهید.

به گزارش پاپ ساینس، این نتیجه مطالعه جدیدی که با حمایت انجمن ملی قنادان آمریکا (NCA) انجام شده است؛ گروهی تجاری که نماینده صنعت آب نبات، شکلات و آدامس سازی آمریکا محسوب می شود. مهم ترین یافته های گزارش به شرح زیر است:

فراوانی مصرف آب نبات با چاقی، افزایش وزن، افزایش دور کمر، فشار خون، چربی خوب (HDL) و چربی (LDL) بد خون، کلسترول، تری گلیسیرید و یا مقاومت در برابر انسولین هیچ ارتباطی ندارد.

آب نبات اصلا باعث چاقی نمی شود!

افزایش مصرف آب نبات در میان بزرگسالان آمریکایی علی رغم تفاوت های رژیم غذایی، ارتباطی با میزان چاقی و یا عوامل خطر بیماری های قلبی-عروقی ندارد.

به نظر می رسد که هم زمان با حمایت از صنعت قنادی و مشتریان، NCA جدیدا به حمایت مالی مطالعات علمی (شاید سطحی) می پردازد که نشان می دهد خوردن هر میزان آب نبات که دلتان می خواهد چقدر خوب است، و هیچ مشکلی هم ایجاد نمی کند. با این وجود، مطالعات دیگری هستند که با ارزیابی ها و نتایج این مطالعه مخالف هستند. بنابراین حرف چه کسی را باید باور کرد؟ آیا مجله New England Journal of Medicine درست می گوید؛ یا حق با لورا شوموف، رئیس امور علمی و قانون گذاری NCA است؟ وی اخیرا در کنفرانس مطبوعاتی گفته است: « در زندگی جای کوچکی برای چیزهای خوشایند مانند آب نبات وجود دارد» .

خوردن آب نبات می تواند اثر مثبتی روی خلق و خو و خرسندی شما داشته باشد؛ و همان طور که تحقیق اخیر نشان می دهد، کمترین تاثیر را روی رژیم غذایی و خطرات سلامتی دارد.