کد خبر: 77803

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس:

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: شهدای ایران به الگویی برای مردم سوریه، عراق و یمن تبدیل شده اند.

به گزارش کرمان خبر، حجت الاسلام علی شیرازی عصر چهارشنبه در دیدار با خانوداه های شهدای مدافع حرم در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان، اظهار داشت: آن روز که در تپه های «بازی دراز» جمعی از جوانان ایرانی اسیر شده و فرمانده های بعثی آنها را داخلی چاهی برده و گالن بنزین را روی رزمندگان خالی کردند و چند نارنجک درون چاه انداختند و بدن های آنها را سوزاندند؛ نمی دانستیم آینده هشت سال جنگ تحمیلی چه خواهد شد.

وی ادامه داد: در آن برهه از زمان هیچ کس نمی دانست که چه بر سر ملت ایران خواهد آمد و آیا این مردم بار دیگر عزت و شکوه را خواهند دید یا زیر چکمه های بعثیون عراقی له خواهند شد. اما در آن زمان امید در دل رزمندگان ما زنده بود چرا که به وعده الهی یقیین داشتند.

حجت الاسلام شیرازی ابراز داشت: آن روز کسی باور نمی کرد که روزی برسد که ایران اسلامی آزاد شود و در کنار آن به جایگاهی برسد که در سوریه، عراق، افغانستان، یمن و در قلب اروپا صدای حمایت از ارزش ها، دین و جمهوری اسلامی ایران بلند باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی برای بسیاری از کشورهای جهان به الگو تبدیل شده است، خطاب به خانواده های شهدای مدافع حرم گفت: امروز شهدای شما، شهدای ایران نیستند بلکه به الگویی برای مردم سوریه، عراق  و یمن تبدیل شده اند.

حجت الاسلام شیرازی تصریح کرد: اگر امروز حزب الله لبنان عزت یافته، دفاع وطنی در سوریه شکل گرفته، انصارالله یمن قدرت گرفته همه و همه به برکت خون شهداست.

وی با اشاره به اینکه در این روزگار دنیا به الگویی جدید نیاز داشت که دنیا بداند؛ ایران همچنان مثل سابق می درخشد، افزود: جوانان ایرانی یعنی شهدای سربلند مدافع حرم امروز مثل همت ها، زین الدین ها، میثمی ها و خرازی ها در جهان درخشیدند تا برای دنیا ثابت شود ایران سال ۹۴ هیچ تفاوتی با ایران سال ۵۷ نداشته و همان عشق، خلوص، استقامت و شجاعت در جوانان ایرانی امروز مشاهده می شود.

حجت الاسلام شیرازی گفت: امروز اگر چه شهیدان به ظاهر در جمع ما نیستند اما یقین داریم که روح آنها حاکم و ناظر بر ما بوده و مردم مسلمان جهان را مدیریت و فرماندهی کرده و الگوی مردم افغانستان، پاکستان و مسلمانان شیعه و سنی هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «اجر خانواده شهدا کمتر از شهدا نیست» گفت: این برای هر فرد انقلابی مسلمان ایرانی افتخار است که در دنیای امروز مردم سوریه، عراق و سایر کشورهای مسلمان شهیدان ما را الگوی خود قرار داده اند.

حجت الاسلام شیرازی ادامه داد: امیدورایم به زودی در ایران اسلامی با حضور خانواده های شهدا سقوط استکبار جهانی، اسرائیل و دشمنان دین و بشریت را جشن بگیریم.مهر