کد خبر: 82307

اظهارات او در راستای ایفای نقش نمایندگی نبود/

براساس تصمیم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس پرونده «محمود صادقی» درباره شکایت دانشجویان بورسیه و نیز اظهارات او درباره یاشار سلطانی به دادگاه ارجاع شد. در جلسه این هیات پرونده شکایات از «محمود صادقی» با حضور خودش و تمامی اعضا بررسی شد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم، جلسه فوق العاده هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، روز یکشنبه(14 آذر) با محوریت رسیدگی به پرونده‌های محمود صادقی نماینده اصلاح‌‌طلب تهران برگزار شد که پس  از بررسی‌ها انجام شده، اعضای هیئت مذکور به این نتیجه رسیدند، در پاره‌ای از موارد برخی از اظهارات وی در راستای ایفای نقش نمایندگی نبوده است.

عزیز اکبریان عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با اشاره به جلسه (چهارشنبه، 17 آذر) این هیئت، گفت: در این جلسه پرونده شکایات از «محمود صادقی» نماینده تهران در مجلس با حضور خودش و تمامی اعضای این هیئت بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه پرونده شکایت دانشجویان بورسیه از محمود صادقی مورد بررسی قرار گرفت که پس از بررسی‌های کارشناسی اعضای این هیئت، این پرونده با قوه‌قضائیه ارجاع داده شد.

همچنین در این جلسه پرونده اظهارات محمود صادقی درباره «یاشار سلطانی» مورد بررسی قرار گرفت که این پرونده نیز برای بررسی‌های بیشتر با رأی اکثریت اعضای این هیئت به قوه‌قضائیه ارجاع داده شد.

محمود صادقی چندی پیش در دانشگاه پردیس امیرکبیر مدعی شده بود که یاشار سلطانی از سوی بازپرس تفهیم اتهام نشده که وی به دلیل نشر اکاذیب به دادسرا فراخوانده شده است.

اخیراً اظهارات، نوشته‌های و طرح برخی ادعاها از سوی«محمود صادقی» نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با واکنش‌ها و حواشی زیادی در محافل سیاسی و رسانه‌ای روبرو شده است.

پیش‌تر محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) مجلس خواستار بررسی موضوع «محمود صادقی» در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شده بود.