کرمان خبر/محمدرضا کوهستانی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به حضور رئیس جمهور در برنامه ۱۶ آذر این دانشگاه گفته است: خرداد امسال بود که آقای روحانی با حمله به رقیب انتخاباتی خود می‌گفت اگر بعضی‌ها قدرت یابند در خیابان‌ها  دیوار می‌کشند، ولی خود آنها امروز محوطه دانشگاه سیستان و بلوچستان را نرده کشی کرده‌اند و بین نرده‌ها را طوری پوشانده اند که حتی دانشجویان هم نتوانند شخص رئیس جمهور را در دانشگاه ببینند.

او می‌افزاید: اما ماجرا به همین دیوار کشی‌ها و نرده‌کشی‌ها ختم نمی‌شود و در انتخاب افراد برای سخنرانی در روز دانشجو هم مهندسی شده است و عده‌ای با ارفاق فقط به طور محدود حق حضور دارند. این تبعیض و دیوارکشی آنقدر بلند است که دیگر تشکل‌ها فقط حق حضور ۱۰ نفر را در مراسم ۱۶ آذر در تالار هزار نفری و مراسمی که برای دانشجویان است، دارند و مشخص نیست مابقی صندلی‌ها قرار است چگونه پر شوند.[۶]

 

*متأسفانه بحث گزینشی بودن دانشجویان حاضر در مراسم سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی همواره مورد اشاره بوده اما گویا وقعی به آن گذاشته نمی‌شد.

این در حالیست که اگرچه در سالیانی شاهد بودیم که برخی دانشجویان، با شجاعت نقدهای خود را در مقابل آقای روحانی مطرح کردند و ایشان هم با گشاده‌رویی و ادب اما پاسخی ندادند! ولی به هر حال، این یک حقیقت است که فضای دانشجویی ایجاب می‌کند رئیس‌جمهور روحانی همانند رئیس دولت اصلاحات و یا رئیس‌جمهور سابق در مراسم روز دانشجو حضور یابد و به جز عناصر مسئله‌دار، اما اجازه ورود عمومیت داشته باشد و مسئولان دولتی کمتری هم در مراسم حضور داشته باشند.

در ماجرای «نرده کشی» مورد اشاره فعالان دانشجویی هم پر واضح آنکه حاشیه‌های کفش‌های آقای جهانگیری روی فرش‌های مردم کرمانشاه هنوز تمام نشده[۷] که انتقادات جدیدی در زمینه نرده کشی (اگر محقق شود) آنهم نه در پیاده‌روها که در نزد دانشجویان! به سمت دولت محترم گسیل خواهد شد.

این حذر کردن مقامات بلندپایه دولت اعتدال از مردم، یقینا تأثیرات خاصی در دو انتخابات پیش رو برای جریان دولت و البته حامیان او یعنی اصلاح‌طلبان خواهد داشت...