کد خبر: 88923

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه "گردشگری در کنار دیگر فعالیت‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی استان در اولویت است" گفت: سرفصل جدیدی در حوزه گردشگری استان کرمان باز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه بازدید استاندار کرمان از پروژه‌های شهری و میراث فرهنگی شهر کرمان با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در این بازدید به آن پرداخته شد پروژه‌های میراث فرهنگی شهر کرمان بود اظهار داشت: اتفاقات خوبی در کرمان در حال انجام است.

وی با اشاره به مجموعه‌های سنتی که از قبل برنامه‌ریزی شده و الان آماده بهره‌برداری هستند گفت: یکی از این مجموعه‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مجموعه به عنوان یکی از مجموعه‌های مهم گردشگری در مرکز استان و شهر کرمان است افزود: این مجموعه با حفظ بنای تاریخی و سنتی خود قطعاً با رفع کرونا می‌تواند به یکی از مجموعه بزرگ اقامتی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه میزان تخت‌های مورد نیاز شهر کرمان در حوزه گردشگری پایین است ادامه داد: چند هتل در شهر کرمان در حال ساخت است که از این هتل‌ها بازدید داشتیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه امروز استاندار کرمان کلنگ احداث مرکز نگهداری دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست کرمان را به زمین زد گفت: قرار است با کمک شهرداری کرمان نخستین مجموعه مدرن و جدید نگهداری دختران بی‌سرپرست و بد سرپرست را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عمده بازدیدهای امروز در حوزه گردشگری بود افزود: اهتمام همه مسئولان و استاندار کرمان است که در کنار دیگر فعالیت‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی، سرمایه گذاری و اشتغال در حوزه گردشگری در اولویت استان است و اهتمام مسئولان استان سرفصل جدیدی در اتفاقات این حوزه در استان و شهر کرمان خواهد بود.