کد خبر: 19547

عطااله اشرفی اصفهانی:

عطااله اشرفی اصفهانی در گفتگو با خدمتگزاران: شهرداری الکترونیک راهکار مقابله با کاغذبازی شهرداری هاست.

یکی از سوالاتی که در آستانه چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مطرح است این است که مردم در این دوره به کدام گروه گفتمان اقبال بیشتری خواهند داشت پرسش دیگر این است که شورای اسلامی برای مقابله با حجم گسترده و هزار توی کاغذ بازی در شهرداری ها چه باید بکنند؟ در این
رابطه با عطااله اشرفی اصفهانی کارشناس ارشد کشاورزی گپ و گفتی داشته ایم که در ادامه می خوانید:

مهندس عطااله اشرفی اصفهانی کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خدمتگزاران اینگونه گفت:
به نظر شما شهروندان در این دوره از انتخابات شوراها از چه کسانی و از جه گفتمانی بیشتر حمایت خواهند کرد؟

همانطور که در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی هم شاهد بودیم، اقشار مختلف مردم طبیعتا در انتخابات چهارم شوراها هم از کسانی حمایت می کنند که از جنس خود مردم باشند، آرمان خواه باشتد، ولایتمدار باشند، متخصص باشد و علاوه بر تجربه سابقه آنها هم نیکو باشد انتخابات های مردم اصلا پیچیده نیست؛مردم فقط می خواهند کسانی در عرصه های گوناگون، مدیریت امور را به دست بگیرند که اهل حاشیه و غل و غش نباشند بلکه برای خدمت به مردم و کشور قدم بردارند.

از دیدگاه شما الویت اصلی شوراهای چهارم چه مسئله ای باید باشد؟
من فکر می کنم الویت شورای های چهارم باید تلاش بری تحقق (مدیریت یکپارچه) باشد؛مدیریت یکپارچه ای که حاصل آن ایجاد یک تعامل و هماهنگی همیشگی بین دستگاه ها و سازمان های گوناگون باشد تا امور مردم در شهر روستا به بهترین شکل پیش برود و دچار عقب ماندگی نشود، در حال حاضر شهردای
کاری را شروع می کند اما یک سازمان دیگر دقیقا بر عکس این پروژه را اجرا می کند خب اینها اتلاف سرمایه های مادی و انسانی و اصلا اتلاف بیت المال است.

کدام نیازهای شهروندان باید از سوی شورای های چهارم با حساسیت دنبال شود؟
بافت های فرسوده در حال حاضر مسئله بسیار مهمی است که مخصوصا در جنوب شهرها و در روستا ها و به ویژه در جنوب تهران (به خاطر زلزله احتمالی پایتخت) باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

موضوع مهم دیگر افزایش فضاهای سبز در شهر ها به ویژه کلانشهر ها و به طور ویژه در تهران است. یکی از عوامل موثر برای مقابله با آلودگی هوای تهران ایجاد فضاهای سبز است، تهران و مخصوصا جنوب پایتخت نیاز مبرم به فضای سبز دارد.
یکی از معضلاتی که مردم در مراجعه به شهرداری ها با آن دست به گریبانند کاغذبازی و اتلاف وقت آنان است. شورای شهر در این زمینه چه کار می تواند انجام دهد؟

ایجاد (شهرداری الکترونیک) راهکار مقابله با کاغذ بازی در شهرداری هاست کاهش هزینه ها کاهش ترافیک، کاهش آلودگی، کاهش رانت خواری و رشوه و نیز آرامش روانی شهروندان از مزایای شهرداری الکترونیک است.