کد خبر: 89236

خطیب جمعه کرمان گفت: مسئولان و مردم باید در سال جدید با هدف و برنامه‌ریزی اقتصاد کشور را متحول کرده و مخاطب شعار سال تمام آحاد جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام محمد صباحی در بیان خطبه‌های نماز جمعه کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در نیمه دوم ماه شعبان و آستانه ماه مبارک رمضان قرار گرفتیم و از خدا می‌خواهیم ما را در مسیر الهی و رضایت خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه شخصی که یکی از یاران امام صادق (ع) ، امام باقر (ع) و امام سجاد(ع) بود و فوق‌العاده مورد احترام این امامان عظیم الشان بود وقتی از دنیا رفت امام صادق (ع) فرمود "مرده و زنده او مورد احترام است" افزود: انسان می‌تواند طوری زندگی کرده و به گونه‌ای عمل کند که هم در دنیا و در زمان حیات و هم بعد از مردن مورد احترام قرار گیرد.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه نسبت به هم ایثار و گذشت داشته باشید و خودتان را اهل مواسات قرار دهید گفت: روایات زیادی وجود دارد که باید توجه داشته باشیم به یکدیگر احترام بگذاریم و در ماهی که سرشار از برکات و فضائل است از این برکات خدا بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه مسئولین که کار مردم به دست آنها است باید دقت کنند که راه انداختن کار مردم دل امام زمان (عج) را شاد می‌کند ادامه داد: کارشکنی در کار مردم ظلم و خیانت است.

حجت‌الاسلام صباحی در بیان خطبه دوم نماز جمعه امروز با آرزوی سالی خوب و با برکت برای مردم افزود: 12 فروردین روز جمهوری اسلامی روز بزرگی است و یکی از دستآوردهای نظام اسلامی حق رای برای مردم است.

وی با اشاره به اینکه بعد از صدها سال حکومت شاهان بر مردم در ایران توانستیم سرنوشت کشور را خودمان تعیین کنیم گفت: با گذشت حدود 50 روز از روز ورود امام خمینی (ره) به کشور انتخابات برگزار و مردم به جمهوری اسلامی ایران رای آری دادند.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه بیش از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد ادامه داد: از برجسته ترین وظایف رهبری حفظ و حراست از انتخابات است و رهبر معظم انقلاب در سال 88 با ایستادگی اجازه نداد با فتنه‌گری حق رای مردم ضایع شود.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) و مقام معظم رهبری رای مردم را حتی اگر اشتباه هم باشد نشانه رشد و بالندگی مردم می‌دانند گفت: امیدواریم در انتخابات پیش رو با پیروی از اصل انتخابات، یک انتخابات باشکوه در کشور رقم بخورد و اهمیت دادن به انتخابات در واقع اهمیت دادن به سرنوشت خود انسان است که باید جدی گرفته شود.

حجت‌الاسلام صباحی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال جدید را سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" معرفی کردند افزود: مسئولان و مردم باید در سال جدید با هدف و برنامه‌ریزی اقتصاد کشور را متحول کرده و مخاطب این شعار تمام آحاد جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه موانع پیش روی تولید و توسعه اقتصادی کشور در هر زمینه‌ای باید برداشته شود ادامه داد: تعدد استعلامات برای سرمایه‌گذاری یک مانع بزرگ است که باید فکری برای آن در دستگاه‌های دولتی شود و تحقق شعار سال یک اقدام انقلابی و جهادی نیاز دارد و امیدواریم به آن عمل شود.